Site title of www.balkanweb.com is BalkanWeb.com

World ranking 3527 altough the site value is $638292. balkanweb.com IP is 46.183.124.49 on nginx server works with 500 ms speed. The charset for this site is utf-8.

Web site description for balkanweb.com is BalkanWeb, që nga krijimi i saj në shkurt të vitit 2000, është faqja kryesore e lajmeve për Shqipërinë, e cila i përcjell lajmet me foto dhe video në kohë reale. Mbulon me lajme të gjithë shqipërinë dhe rajonin, ajo i përfshin të gjitha kategoritë: shqipëri, politik, kosovë, sociale, ekonomi, sport, kronika, lajme me orë, periferi, rajon, bota, analiza, intervista, kulturë, teknologji, informatikë, sondazhe, forum, blog, diskutime, horoskop, parashikimi i motit, balkanweb tv, fotogaleri etj.English versions: Balkanweb, is the first interactive site about balkan region. It gives news, and other information about tender, investments, documents, organization, internet, news and press, media and reports for all the countries of the region

GENERAL INFORMATION

Site Title BalkanWeb.com
Keywords Albania, albania vote, albanian election, artikuj, artikull, artikulli, balkan, Balkan, balkan web, balkans, Balkans, balkanweb, Balkanweb, balkanweb tv, balkanwebtv, ballkan, Ballkan, ballkani, Ballkani, ballkanweb, Ballkanweb, BallkanWeb, ballkanweb tv, ballkanwebtv, Berisha, Bota, documents, edi rama, Emisione Shqip, exchange, gatim, gazeta, Gazeta, Gazeta Shqiptare, gazetat online, horoscope, ilir, ilir meta, internet, investments, komisioni i zgjedhjeve, Kosovo, lajm, lajme, Lajme, lajme me ore, lajme sportive, lajmerim, lajmerime, lajmerimi, lajmet e fundit, lajmet e sotme, lajmet sot, lajmi, lajmi i fundit, levizja socialiste per integrim, lsi, Macedonia, Metropol, news, news and press, news of Albania, news of Balkans, news of Kosovo, News24 Live, newspaper, organizations, parashikimi i motit, partia demokratike, partia socialiste, PD, poll, PS, rajon, rajoni, receta gatimi, Romania, sali, sali berisha, showbiz, Shqiperia, Shqiperia e Madhe, Shqiptar, shqiptare, Shtypi i dites, Shtypi sot, si te gatuash, sms, sport, Studio 24, tenders, tension, Tirana, travell, vila24, vota, votim, weather, Xhungel, Yugoslavia, zgjedhje,
Charset utf-8
Page Speed 500 ms
Site Host www.balkanweb.com
IP Address 46.183.124.49
Site Server nginx
Site Language sq-al
Site Analytic Code 30473849-1
Alexa Rank 3527

Search Engine Indexes

Google Indexed PagesNot Detect
Yahoo Indexed PagesNot Detect
Bing Indexed PagesNot Detect

Search Engine Backlinks

Google BacklinksNot Detect
Bing BacklinksNot Detect
Alexa BackLinksNot Detect

Safety Information

Google Safe BrowsingNo Risk Issues
Siteadvisor RatingNot Detect
WOT TrustworthinessExcellent
WOT PrivacyExcellent
WOT Child SafetyGood

Website Ranks & Scores

Google Pagerank-
Alexa Rank3527
Domain AuthorityNot Detect
DMOZ ListingNo

LINK ANALYSE

Text Link Rel Target
zjarr/site/etiketa/zjarr/
yahoohttp://www.yahoo.com
xhungel/
washington posthttp://www.washingtonpost.com/
vlore/site/etiketa/vlore/
vila 24/site/emisioni-vila-24/
video-galeri/site/kategoria/video-galeri/
video/site/autoritetet-meksikane-japin-alarmin-ka-nisur-shperthimi-i-vullkanit-me-te-madh/
veliaj/site/etiketa/veliaj/
usa todayhttp://www.usatoday.com/
turqi/site/etiketa/turqi/
tirane/site/etiketa/tirane/
times onlinehttp://www.timesonline.com/
the sunhttp://www.thesun.co.uk/sol/homepage/
thaci/site/etiketa/thaci/
telegraphhttp://www.telegraph.co.uk/
teknologji/site/kategoria/teknologji/
të tjera/site/kategoria/lajmet-e-fundit/
të fundit/site/kategoria/lajmet-e-fundit/_self
te besh ekonomi/site/emisioni-te-besh-ekonomi/
tavë me oriz dhe perime/site/tave-me-oriz-dhe-perime/
tavë me karkaleca dhe patate të granituara/site/tave-me-karkaleca-dhe-patate-te-granituara/
tahiri/site/etiketa/tahiri/
supë me qiqra/site/supe-me-qiqra/
supë me karrotë, xhinxhër dhe portokall/site/supe-me-karrote-xhinxher-dhe-portokall/

KEYWORDS STATISTICS

Keyword Using Count Usage Rate(%)
komente122 times3.70
lexime45 times1.37
video32 times0.97
foto26 times0.79
është23 times0.70
koment22 times0.67
policia21 times0.64
kosova13 times0.39
kundër13 times0.39
rama12 times0.36
policisë11 times0.33
duke11 times0.33
shqipëria10 times0.30
videoja10 times0.30
moti9 times0.27
paris9 times0.27
sekret9 times0.27
teksa9 times0.27
hapur8 times0.24
janë8 times0.24
zonja8 times0.24
vjollca8 times0.24
sport7 times0.21
analiza7 times0.21
intervista7 times0.21

META TAGS

content-typetext/html; charset=utf-8
generatorwordpress 4.5.3
og:imagehttp://balkanweb.com/reklama/facebookshare.jpg
og:site_namebalkanweb.com
og:titlefaqe kryesore
og:typearticle
og:urlhttp://www.balkanweb.com/site/
refresh720
viewportwidth=device-width, initial-scale=1.0
x-ua-compatibleie=edge

RESPONSE INFO

Accept-Rangesbytes,bytes
Age0
Connectionkeep-alive
Content-Typetext/html; charset=UTF-8
DateSun, 02 Oct 2016 12:10:53 GMT
ETag"57f0f915-5cc3c"
Last-ModifiedSun, 02 Oct 2016 12:09:57 GMT
Servernginx
Transfer-Encodingchunked
Via1.1 varnish-v4
X-Varnish1336677

H TAGS

h2bota, kosova, lajmet e fundit, metropol, rajoni, sport,
h4deutsche welle, kerko lajme, kursi valutor, moti, publicitet, sondazh, voa,
h5analiza, blogger, dossier, emisione news 24, erdogan arreston vëllain e armikut të tij, faqet zyrtare, forcat siriane dhe ato rebele vazhdojnë luftimet në alepo, foto lady gaga do të jetë ylli i super bowl 2017, foto një rrugë e re e “kosovarëve” në komunën e parisit, foto/ kur maradona luajti për nder të pablo escobar-it…, foto/ nishani rrëfen lumturinë më të madhe të jetës, foto-galeri, gatimi, intervista, kategori, kulturë, mediat e huaja, ndrangheta- historia e sunduesve të rinj të botës së krimit, serbët mund të hakmerren me dron në ndeshjen kosovë-kroaci, shëndeti, speciale, teknologji, video/ pejiç likuidon partizanin, kukësi merr vendin e dytë, video-galeri,
h65 ushqimet që nuk duhen ngrënë në vjeshtë, arben derhemi “ringjall” at zef pllumin, bomberi pejiç “kërcënon” partizanin: shënoj dhe i mundim, disa rekuizita të hetimit profesional të korrupsionit, eksploziv në banesën e një gruaje në kamëz, foto/ aktorja oriana cama: shpirti nuk del kurrë nga moda!, foto/ nishani rrëfen lumturinë më të madhe të jetës, fotolajm/ ‘rama dhe shalsi’ sfidojnë kordonin e policisë, gigi hadid, dekolte e thellë në paris fashion week, heidi klum, forma perfekte në moshën 43 vjeçare, horoskopi për ditën e sotme, 1 tetor, horoskopi për ditën e sotme, 2 tetor 2016, inteligjenca artificiale, një potencial i rrezikshëm, irina shayk, e mrekullueshme në paris fashion week, ja sesi trupi sinjalizon mungesën e çdo vitamine, kanada, festë për george dhe charlotte, kek me kungull të verdhë, kendall jenner, mahnit edhe pa make-up, këshilla/ 17 truke për të zgjedhur ushqimin ideal, kim befason sërish, pa të brendshme në paris, kur pëlcet kungulli nga vetëkënaqësia, lady gaga do të jetë ylli i super bowl 2017, lind fëmija i parë në botë me tre prindër, matteo renzi shëtitje me një lamborghini, minutë pas minute, naike rivelli nudo, ornella muti fotografe me drita të kuqe, ndrangheta- historia e sunduesve të rinj të botës së krimit, omletë me patate dhe spinaq, pika të bardha në sy? ja çfarë tregojnë dhe si t’i trajtoni, pulë e zier me kurkuma, sallatë me fasule, si ta kuptoni që po ju përgjohet telefoni dhe si të ruheni?, supë me karrotë, xhinxhër dhe portokall, supë me qiqra, tavë me karkaleca dhe patate të granituara, tavë me oriz dhe perime, ushqimet që duhet të hani për të luftuar mungesën e zinkut, video/ pejiç likuidon partizanin, kukësi merr vendin e dytë, video/myftiu rrihet live në tv, videoja bën xhiron e botës,

JAVASCRIPT FILES

1/site/wp-admin/js/color-picker.min.js?ver=4.5.3
2/site/wp-admin/js/iris.min.js?ver=4.5.3
3/site/wp-admin/js/media-upload.min.js?ver=4.5.3
4/site/wp-content/jsflex/demo.js
5/site/wp-content/jsflex/jquery.easing.js
6/site/wp-content/jsflex/jquery.flexslider.js
7/site/wp-content/jsflex/jquery.min.js
8/site/wp-content/jsflex/jquery.mousewheel.js
9/site/wp-content/jsflex/jquery-1.7.min.js
10/site/wp-content/jsflex/shbrushjscript.js
11/site/wp-content/jsflex/shbrushxml.js
12/site/wp-content/jsflex/shcore.js
13/site/wp-content/plugins/contact-form-7/includes/js/jquery.form.min.js?ver=3.51.0-2014.06.20
14/site/wp-content/plugins/contact-form-7/includes/js/scripts.js?ver=4.5
15/site/wp-content/plugins/float-left-right-advertising/floatads.js?ver=4.5.3
16/site/wp-content/plugins/wp-polls/polls-js.js?ver=2.73.1
17/site/wp-content/themes/bweb/js/ajaxloop.js?ver=4.5.3
18/site/wp-content/themes/bweb/js/classie.js?ver=4.5.3
19/site/wp-content/themes/bweb/js/cookie.js?ver=4.5.3
20/site/wp-content/themes/bweb/js/custom.js?ver=4.5.3
21/site/wp-content/themes/bweb/js/custom-libraries.js?ver=4.5.3
22/site/wp-content/themes/bweb/js/gnmenu.js?ver=4.5.3
23/site/wp-content/themes/bweb/js/jquery.ajax.js?ver=4.5.3
24/site/wp-content/themes/bweb/js/jquery.caroufredsel-6.2.1.js?ver=4.5.3
25/site/wp-content/themes/bweb/js/jquery.cycle.all.min.js?ver=4.5.3
26/site/wp-content/themes/bweb/js/jquery.flexslider-min.js?ver=4.5.3
27/site/wp-content/themes/bweb/js/jquery.tagsinput.js?ver=4.5.3
28/site/wp-content/themes/bweb/js/jquery.validate.min.js?ver=4.5.3
29/site/wp-content/themes/bweb/js/nicescroll.js?ver=4.5.3
30/site/wp-content/themes/bweb/js/notification.js?ver=4.5.3
31/site/wp-content/themes/bweb/js/theia-sticky-sidebar.js?ver=4.5.3
32/site/wp-includes/js/comment-reply.min.js?ver=4.5.3
33/site/wp-includes/js/jquery/jquery.js?ver=1.12.4
34/site/wp-includes/js/jquery/jquery.ui.touch-punch.js?ver=0.2.2
35/site/wp-includes/js/jquery/jquery-migrate.min.js?ver=1.4.1
36/site/wp-includes/js/jquery/ui/core.min.js?ver=1.11.4
37/site/wp-includes/js/jquery/ui/draggable.min.js?ver=1.11.4
38/site/wp-includes/js/jquery/ui/mouse.min.js?ver=1.11.4
39/site/wp-includes/js/jquery/ui/slider.min.js?ver=1.11.4
40/site/wp-includes/js/jquery/ui/widget.min.js?ver=1.11.4
41/site/wp-includes/js/shortcode.min.js?ver=4.5.3
42/site/wp-includes/js/thickbox/thickbox.js?ver=3.1-20121105
43/site/wp-includes/js/underscore.min.js?ver=1.8.3
44/site/wp-includes/js/wp-embed.min.js?ver=4.5.3
45http://www.googletagservices.com/tag/js/gpt.js
46http://xslt.alexa.com/site_stats/js/s/a?url=balkanweb.com

CSS FILES

1/site/
2/site/comments/feed/
3/site/feed/
4/site/home/feed/
5/site/wp-admin/css/color-picker.min.css?ver=4.5.3
6/site/wp-content/plugins/contact-form-7/includes/css/styles.css?ver=4.5
7/site/wp-content/plugins/microkids-related-posts/microkids-related-posts-default.css
8/site/wp-content/plugins/wp-polls/polls-css.css?ver=2.73.1
9/site/wp-content/themes/bweb/css/bootstrap-responsive.css?ver=4.5.3
10/site/wp-content/themes/bweb/css/owl.carousel.css?ver=4.5.3
11/site/wp-content/themes/bweb/css/prettyphoto.css?ver=4.5.3
12/site/wp-content/themes/bweb/responsive.css?ver=4.5.3
13/site/wp-content/themes/bweb/style.css?ver=4.5.3
14/site/wp-content/uploads/2014/11/favicon.ico
15/site/wp-includes/css/dashicons.min.css?ver=4.5.3
16/site/wp-includes/js/thickbox/thickbox.css?ver=4.5.3
17/site/wp-includes/wlwmanifest.xml
18/site/wp-json/
19/site/wp-json/oembed/1.0/embed?url=http%3a%2f%2fwww.balkanweb.com%2fsite%2f
20/site/wp-json/oembed/1.0/embed?url=http%3a%2f%2fwww.balkanweb.com%2fsite%2f&format=xml
21/site/xmlrpc.php?rsd