Site title of www.opinion.al is Opinion – Faqja Zyrtare – “Opinion” vjen ne kater takime cdo jave – e hene, e marte, e merkure dhe takimi tradicional i te ejntes mbrema.

World ranking 8807 altough the site value is $253752. opinion.al IP is 104.27.166.109 on cloudflare-nginx server works with 125 ms speed. The charset for this site is utf-8.

Web site description for opinion.al is

GENERAL INFORMATION

Site Title Opinion – Faqja Zyrtare – “Opinion” vjen ne kater takime cdo jave – e hene, e marte, e merkure dhe takimi tradicional i te ejntes mbrema.
Charset utf-8
Page Speed 125 ms
Site Host opinion.al
IP Address 104.27.166.109
Site Server cloudflare-nginx
Site Language sq-al
Site Analytic Code 69688130-1
Alexa Rank 8807

Search Engine Indexes

Google Indexed PagesNot Detect
Yahoo Indexed PagesNot Detect
Bing Indexed PagesNot Detect

Search Engine Backlinks

Google BacklinksNot Detect
Bing BacklinksNot Detect
Alexa BackLinksNot Detect

Safety Information

Google Safe BrowsingNo Risk Issues
Siteadvisor RatingNot Detect
WOT TrustworthinessExcellent
WOT PrivacyExcellent
WOT Child SafetyGood

Website Ranks & Scores

Google Pagerank-
Alexa Rank8807
Domain AuthorityNot Detect
DMOZ ListingNo

LINK ANALYSE

Text Link Rel Target
video/ njihuni me taksinë pa shofer/video-njihuni-me-taksine-pa-shofer/bookmark
video/ këngëtares i del gjoksi gjatë performancës/video-kengetares-i-del-gjoksi-gjate-performances/bookmark
video/ gjendet nën tokë një meteor gjigant/video-gjendet-nentoke-nje-meteor-gjigant/bookmark
video/category/galeri/video/
vënde për tu parë/category/travel/vende-per-tu-pare/
u tha në opinion/category/opinion-web-tv/u-tha-ne-opinion/
turizëm/category/travel/turizem/
travel/category/travel/
tirana arrin fitoren e parë të sezonit/tirana-arrin-fitoren-e-pare-te-sezonit/
tendencë/category/metro/tendence/
teknologji/category/metro/teknologji/
të gjitha/category/te-gjitha/category tag
te fundit/category/te-fundit/category tag
sport/category/sport/
sondazh/sondazh/
-sociale/category/aktualitet/sociale/category tag
sociale/category/aktualitet/sociale/
si u veshën/category/opinion-web-tv/si-u-veshen/
shkëlqimi dhe rënja e …/category/opinion-web-tv/shkelqimi-dhe-renja-e/
shëndeti/category/metro/shendeti/
rusi/ ndëshkohen ata që përdorin whatsapp në punë/rusi-ndeshkohen-ata-qe-perdorin-whatsapp-ne-pune/bookmark
-rrjete sociale/category/instabiz/rrjete-sociale/category tag
rrëfehet aktorja shqiptare: ja si bëhen paratë/rrefehet-aktorja-shqiptare-ja-si-behen-parate/bookmark
retro/category/opinion-web-tv/retro/
raporti/ ja 11 vendet më të sigurta në botë/raporti-ja-11-vendet-me-te-sigurta-ne-bote/bookmark

KEYWORDS STATISTICS

Keyword Using Count Usage Rate(%)
2016161 times6.63
para112 times4.61
tetor91 times3.75
shtator44 times1.81
fundit35 times1.44
video31 times1.28
është30 times1.24
ditë28 times1.15
gusht25 times1.03
instabiz24 times0.99
aktualitet22 times0.91
foto18 times0.74
sociale14 times0.58
bota14 times0.58
opinion12 times0.49
edhe10 times0.41
fotot10 times0.41
-kronikë10 times0.41
parë9 times0.37
çfarë9 times0.37
kryesore8 times0.33
shqipëria8 times0.33
shqiptare8 times0.33
-rrjete8 times0.33
bleona7 times0.29

META TAGS

apple-itunes-appapp-id=1121153806
authoropinion.al
format-detectiontelephone=no
generatorwordpress 4.6
google-play-appapp-id=al.opinion.al
msapplication-tileimagehttp://opinion.al/wp-content/uploads/2015/07/cropped-opinionlogo-250x83-1-270x270.png
og:site_nameopinion - faqja zyrtare
og:titlekryesore
og:typearticle
og:urlhttp://opinion.al/
refresh300
theme-color#0f3075
viewportwidth=device-width, initial-scale=1, maximum-scale=1

RESPONSE INFO

CF-RAY2ebb2581c512103d-CDG
Connectionkeep-alive
Content-Typetext/html; charset=UTF-8
DateSun, 02 Oct 2016 21:11:23 GMT
Link; rel="https://api.w.org/",; rel=shortlink
Servercloudflare-nginx
Transfer-Encodingchunked
VaryAccept-Encoding
X-Powered-ByPHP/5.5.9-1ubuntu4.17

H TAGS

h2“new york times”: trump ka shmangur taksat për 18 vite, 5 sekrete për ta bërë për vete partnerin tuaj, 7 llojet e pijeve që duhen pirë para gjumit, akip reagon ndaj ramës: do ta rrëzojmë ligjin e plehrave!, aktualitet, automoto, bota, bukuroshja floriana garo lidhet me një avokat, editorial, erdogan arreston vëllain e gulenit, ermonela jaho bën shqiponjën në teatrin mbretëror, foto lajm/ capital t “probleme” me policinë e shqipërisë, foto-galeri/ 10 presidentët amerikan, para dhe pas detyrës, fotot tronditëse/ ja si do të jetë bota pas 13 vitesh, fotot/ edhe iphone 7 po shpërthen?, fotot/ ja trenat më luksozë të botës, fotot/ ky është jahti më i shtrenjtë në botë, foto-video/ e gjithë spanja në shesh për ermonela jahon, franca: të ndalet lufta në alepo, dënon bombardimet, harrojmë, për t’u shëruar!, i dhuroi veshkën gruas, tërhiqet nga futbolli “totti”, ide/ ushqimet që mund t’ju jepni fëmijëve në shkollë, instabiz, ja materiali me të cilin do të ndërtohet iphone 8, ja ushqimet që treten me vështirësi, ja vendet ku jetojnë njerëzit më të pasur në botë, jetë dhe stil, kronikë, kulturë, kush e krijoi konfliktin me biznesmenin?, ky lëng natyral ul tensionin e gjakut, ja si ta përgatisni, maska ideale kundër lodhjes dhe moshës, nuk do ta besoni se me çfarë është ndërtuar kjo makinë, politikë, raporti/ ja 11 vendet më të sigurta në botë, rrëfehet aktorja shqiptare: ja si bëhen paratë, rrjete sociale, rusi/ ndëshkohen ata që përdorin whatsapp në punë, samsung/ a e ka djegur markën “shpërthimi” i galaxy note 7?, shëndet, sociale, sport, teknologji, tendencë, thaçi: shqipëria dhe kosova, zonë e përbashkët turistike, tirana arrin fitoren e parë të sezonit, video/ këngëtares i del gjoksi gjatë performancës, video/ një racë e re njerëzore është shfaqur në kinë?, video/ shpërthen vullkani në meksikë, evakuohen 350 persona, video/atletiko mposht valencian, merr kryesimin në la liga, video-skandali/ kryebashkiaku pi kokainë në tualet,
h4galeria foto, galeria video, më të lexuarat sot,

JAVASCRIPT FILES

1//tag.imonomy.com/script/14567723466/preload.js
2/wp-content/plugins/appbanners/js/config.min.js?ver=4.6
3/wp-content/plugins/appbanners/lib/smartbanner/jquery.smartbanner.min.js?ver=4.6
4/wp-content/plugins/carousel-horizontal-posts-content-slider/assets/js/caroufredsel/jquery.caroufredsel-6.2.1-packed.js?ver=4.6
5/wp-content/plugins/carousel-horizontal-posts-content-slider/assets/js/caroufredsel/jquery.touchswipe.min.js?ver=4.6
6/wp-content/plugins/carousel-horizontal-posts-content-slider/assets/js/caroufredsel/jquery.transit.min.js?ver=4.6
7/wp-content/plugins/carousel-horizontal-posts-content-slider/assets/js/caroufredsel/jquery-1.8.2.min.js?ver=4.6
8/wp-content/plugins/carousel-horizontal-posts-content-slider/assets/js/script.js?ver=4.6
9/wp-content/plugins/contact-form-7/includes/js/jquery.form.min.js?ver=3.51.0-2014.06.20
10/wp-content/plugins/contact-form-7/includes/js/scripts.js?ver=4.5
11/wp-content/plugins/js_composer/assets/js/dist/js_composer_front.min.js?ver=4.9
12/wp-content/plugins/next-post/script/jquery.easing.js?ver=4.6
13/wp-content/plugins/next-post/script/jquery.nextpost.js?ver=4.6
14/wp-content/themes/opinionnew/js/init.js?ver=4.6
15/wp-content/themes/opinionnew/js/jquery.mmenu.js?ver=4.6
16/wp-content/themes/opinionnew/js/sticky-header.js?ver=4.6
17/wp-content/themes/opinionnew/js/theia-sticky-sidebar.js?ver=4.6
18/wp-includes/js/jquery/jquery.js?ver=1.12.4
19/wp-includes/js/jquery/jquery-migrate.min.js?ver=1.4.1
20/wp-includes/js/wp-embed.min.js?ver=4.6
21http://xslt.alexa.com/site_stats/js/s/a?url=opinion.al
22https://www.googletagservices.com/tag/js/gpt.js

CSS FILES

1/
2//fonts.googleapis.com
3//opinion.al
4//s.w.org
5/comments/feed/
6/feed/
7/wp-content/plugins/appbanners/lib/smartbanner/jquery.smartbanner.min.css?ver=4.6
8/wp-content/plugins/askme/askme.css?ver=4.6
9/wp-content/plugins/carousel-horizontal-posts-content-slider/assets/css/custom-style.css?ver=4.6
10/wp-content/plugins/contact-form-7/includes/css/styles.css?ver=4.5
11/wp-content/plugins/core-extend/assets/css/core-extend.css?ver=4.6
12/wp-content/plugins/js_composer/assets/css/js_composer.min.css?ver=4.9
13/wp-content/plugins/js_composer/assets/lib/bower/font-awesome/css/font-awesome.min.css?ver=4.9
14/wp-content/plugins/next-post/style/next-post-public.css?ver=4.6
15/wp-content/plugins/next-post/style/next-post-public-responsive.css?ver=4.6
16/wp-content/themes/opinionnew/css/jquery.mmenu.css?ver=1
17/wp-content/themes/opinionnew/css/post-icons.css?ver=1
18/wp-content/themes/opinionnew/style.css?ver=4.6
19/wp-content/uploads/2015/07/cropped-opinionlogo-250x83-1-180x180.png
20/wp-content/uploads/2015/07/cropped-opinionlogo-250x83-1-192x192.png
21/wp-content/uploads/2015/07/cropped-opinionlogo-250x83-1-32x32.png
22/wp-includes/wlwmanifest.xml
23/wp-json/
24/wp-json/oembed/1.0/embed?url=http%3a%2f%2fopinion.al%2f
25/wp-json/oembed/1.0/embed?url=http%3a%2f%2fopinion.al%2f&format=xml
26/xmlrpc.php
27/xmlrpc.php?rsd
28http://gmpg.org/xfn/11
29https://fonts.googleapis.com/css?family=lato:400,300,700,900
30https://fonts.googleapis.com/css?family=roboto:400,300,500,700,900